Begeleiden van participatieprocessen bij maatschappelijk ongenoegen

Participatievraagstukken spelen zich vaak af in een context van maatschappelijke spanning, wantrouwen of eerdere ervaringen die doorwerken in het heden. In zulke situaties is participatie niet alleen een instrument, maar zelf onderdeel van het vraagstuk.

Public Mediation wordt ingezet op het moment dat het risico bestaat dat het proces zélf ter discussie komt te staan. Wij begeleiden het gesprek tussen overheden, bewoners en andere betrokkenen met aandacht voor machtsverhoudingen, verwachtingen en de daadwerkelijke ruimte voor invloed.

Onze rol is het zorgvuldig reflecteren op het participatieproces, zodat verschillen benoemd kunnen worden en betrokkenen zich gehoord weten, ook wanneer belangen uiteenlopen. Participatie is in ons werk geen losstaand traject, maar onderdeel van bredere processen van besluitvorming, legitimiteit en samenleven.

Medewerkersberaad over duurzaam woon-werkverkeer

Het Amsterdam UMC wilde verkennen hoe het woon-werkverkeer van medewerkers op een eerlijke en effectieve manier kan worden verduurzaamd. Public Mediation begeleidde, in opdracht van het Amsterdam UMC, een medewerkersberaad dat hierover adviseerde. Doel was om niet alleen beleidsopties te verkennen, maar deze ook te baseren op de ervaringen en afwegingen van medewerkers zelf.
Lees verder…

Leefbaarheidspanel Wallen 

De Amsterdamse Wallen zijn internationaal bekend en trekken dagelijks grote aantallen bezoekers. Tegelijkertijd wonen en werken er ook mensen, die te maken hebben met drukte, vervuiling, onveiligheid en overlast. In het kader van de Aanpak Binnenstad zocht de gemeente Amsterdam naar manieren om de leefbaarheid voor bewoners en ondernemers te verbeteren. Een van de maatregelen was het instellen van het Leefbaarheidspanel Wallen.
Lees verder…

Stadsdeelpanels Amsterdam

Een stadsdeelpanel is een burgerberaad voor ongeveer 250 deelnemers, dat een dag duurt en adviezen oplevert voor de buurten. Voor de stadsdeelcommissies in Oost, Noord en Zuid organiseerden Public Mediation panels waarin bewoners met elkaar in gesprek konden over hun buurt. Wij begeleidde de stadsdeelcommissies bij het vinden van een passend onderwerp, het ontwerpen van het programma en de begeleiding van de paneldag zelf.
Lees verder…